Canon sx50 hs fotoğraf makinesi

Posted by & filed under .

Canon sx50 hs fotoğraf makinesi

canon sx50 hs

canon sx50 hs

Fotoğraf makinelerinde ve kameralarda ne kadar uzman olduğunu bir kere daha sergileyen canon photokina 2012 etkinliği kapsamında yepyeni bir model ile çıktı karşımıza. Bu iddialı makine “canon PowerShot sx50 hs” modeli oldu. Bu modelin en önemli özelliği 50x optik zoom sunan ilk compact digital fotoğraf makinesi olarak piyasaya çıkmış olması.

Nedir Canon sx50 hs fotoğraf makinesinin öne çıkan özellikleri;
Fotoğraf makinesi lityum iyon pil dahil toplam ağırlığı 595 gram, 123mm x87mm x 106mm ebatlarında dizayn edilen sx50 hs 12.1 megapixel çözünürlüğünde 1/2,3 inçlik CMOS sensör 24-1200 mm objektif görüntü stabilizasyon teknolojisi (O.I.S.) ve DIGIC 5 Görüntü işlemcisi bulunuyor. Makinenin Enstantane hızı 15sn -1/2000sn arasında ISO değeri ise 80-6400 değerleri arasında seçilebilen modelin  diyaframı geniş açıda f/3,4e kadar dar açıda f6,5 kadar açılabiliyor.

Makinede yedek depolama olarak sd, sdhc scxc bellek kartları kullanılabiliyor. Maksimum 1920×1080 pixel boyutlarında saniyede 24 kare video kaydı yapabilme özelliğine sahip. Kameranın 640×480 pixel (120FPS) ve 320×240 ( 240 FPS) yavaş video çekim kaydı da yapabiliyor.

Ne yapar bu sx50hs Fotoğraf makinası;

Bu manineyi gördüğümüzde bir çoğumuz şunu söyleyebiliriz  Canon dürbünü almış fotoğraf makinesine çevirmiş. Canon sx50 hs modeli ile dağ taş dolaşacaksınız  diyorsanız ki ben bu makineyi alayım evde oturayım ayaklarımın resmini çekeyim, Olmaz makineye haksızlık etmiş olursunuz. Bu makinenin hakkını ancak doğa verir yatacaksınız pusuya kurtları kuşları hayvanları böcekleri çekeceksiniz. Aynı zamanda ifade etmeliyim makro çekim için 1 cm uzaklığı var bu makinenin yani çok yakın makro çekimler yapabilirsiniz.v ve akşam olduğunda ay meydana çıktığında alacaksınız sx50 hs makinesi ay çekeceksiniz sanki ayda oturuyormuşçasına yakından. Elinizi uzattığınızda yakalayacağınızı zannedeceksiniz ayı.

BU makine fiyatının hakkını veren bir makine olacağını tahmin ediyorum. Bu konuda detaylı yorumlarınızı bekliyoruz.

Canon SX50 Hs Teknik Özellikleri;

50x ultra geniş açılı zoom

canon sx50 teknik özellikleri

canon sx50 teknik özellikleri

24mm’den 1200mm’ye  ulaşan inanılmaz bir 50x optik zoom ile (ZoomPlus ile en fazla 100x), bir kamera kullanarak vahşi yaşamın olağanüstü uzun mesafeden yakın çekimlerinden etkileyici manzaralara kadar çok çeşitli özneleri çekebilirsiniz. Ultra Sonik Motoru, hızlı ve sessize yakın bir yaklaştırma sağlar.

DIGIC 5 ile 12.1MP HS Sistemi

DIGIC 5 görüntü işlemcisi ile 12.1 Megapiksel kapasiteli yüksek yoğunluklu CMOS sensörünün güçlü birleşimine sahip HS Sistemi, düşük ışıkta bile flaş veya tripod olmadan düşük gürültü ve yüksek görüntü kalitesiyle çekim yapabilmenizi sağlar.

Değişken açılı LCD ve Vizör

7,1 cm (2,8 inç) değişken açılı PureColor II VA LCD, muhteşem görünürlük sağlar ve zor açılardan kolay çerçeveleme olanağı sunar. EVF, kendi tarzınızda çekim yapabilmenizi ve özneleri çok parlak koşullarda açık bir şekilde görüntüleyebilmenizi sağlar.

Akıllı IS ile net çekimler

4,5 stop optik Görüntü Sabitleyici, düşük ışıkta veya sonuna kadar zoom yaptığınızda bile net görüntüler sağlar. Akıllı IS, net, ayrıntılı görüntüler sunmak için, optimum Görüntü Sabitleme modunu 7 seçenek arasından otomatik olarak seçer.

Full HD Filmler, HDMI

Üstün kayıt, stereo sesli 24 kare/sn Full HD (1080p) filmler. Geliştirilmiş Dinamik IS, kaliteli filmler için hareketli film ve geleneksel kamera titremesini giderir. HDMI bağlantı, uyumlu bir HDTV’de kayıpsız, yüksek kaliteli oynatma imkanı sunar.

Geliştirilmiş Zoom Çerçeveleme Yardımı

Geliştirilmiş Zoom Çerçeveleme Yardımı, uzak özneleri tam zoom ayarında takip etmenize yardımcı olur. Kilit düğmesine basıldığında, tam zoom kullanılırken öznenin statik kalmasını sağlayan Görüntü Sabitleyici devreye girer. Arama düğmesi kamerayı hızlı bir şekilde sahneden uzaklaştırarak özneyi yeniden bulabilmenizi ve düğmeyi bıraktığınızda tekrar yakınlaştırabilmenizi sağlar.

Çok Alanlı WB ile Akıllı Otomatik

Akıllı Otomatik, kamera ayarlarını 58 sahne arasından (filmlerde 21) seçerek optimum sonuçları sunar. Çoklu alan Beyaz Dengesi, birden çok ışık kaynağının aydınlattığı sahnelerin doğal rengini yakalar.

Canon sx50 Hs Videosu ay çekimi

Canon sx50 hs Zoom testi videosu

Canon sx50 hs 50x optik zoom ve toplam 200x zoom test videosu

Canon sx50 ile çekilmiş resimler

Canon sx50 hs resmi sitesi ve ürün tedarikçi bilgileri için tıklayın.
Canon sx50 hs ile çekilmiş fotoğraflar için tıklayınız

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>