Ford focus 2013

Posted by & filed under .

Bu günkü yazımızda yeni 2013 ford focus özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sizde ford focus hakkında görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Ford kinetik tasarım felsefesinin yeni yüzünü temsil eden Yeni Ford Focus hangi açıdan bakarsanız bakın göz kamaştırıyor. Size daha güvenli, daha konforlu, daha ekonomik ve zevkli bir yolculuk sağlamak amacıyla geliştirilen Ford Focus bir çoğu segmentinde ilk akıllı teknolojiler ile donatıldı.

ford focus 2013 özellikleri

ford focus 2013 özellikleri

Yeni Ford Focus’un yenilikçi teknolojilerini ve tam anlamıyla alışkanlık yaratacak sürüş deneyiminin yepyeni özelliklerini keşfetmeye hazır mısınız?

Ford’un Kinetik tasarım felsefesinin son evrimini temsil eden üçüncü jenerasyon Yeni Ford Focus’un dinamik tasarımı ile şık ve çarpıcı görünümü iç tasarımda da gerek teknolojik gerekse konfor özellikleri ile devam ediyor.
Ford focus 2013 dış tasarım özellikleri
Akıcı ve Aerodinamik Dış Tasarım
Ford Kinetik Tasarım, Yeni Ford Focus ile heyecan verici bir adım daha atıyor.

Yeni Ford Focus 3 parçalı ön ızgarası, geriye doğru uzanan ön farları ve kaslı çamurluk yapısı ile güçlü bir duruşa sahip.

Alçak tavan çizgisi, dinamik profili ve “hızlı” ön cam açısı ile aerodinamik performansı artırılan otomobilin yan gövde çizgileri ve arkaya doğru yükselerek uzanan cam altı çizgisi, akıcı ve sportif görünümünü pekiştiriyor.

Ford focus 2013 iç tasarım özellikleri

Yeni Ford Focus’un ayırt edici dinamik dış tasarım anlayışı iç tasarımda da sunulan yüksek teknoloji ve konfor özellikleri ile devam ediyor.
Şık iç mekan, sürücü için sportif çekiciliği Focus’un takdir edilen kullanım rahatlığıyla birleştiriyor.

Renk Seçenekleri

Focus renk seçenekleri; buz beyazı, blazer mavi, gece gri, aytozu gri, mars turuncu, mürekkep mavisi, kul kahve rengi, siyah, şeker kırmızısı, kum gri, bal köpüğü rengi, spor kırmızı seçenekleri yer alıyor, işte resimlerle focus renk seçenekleri

focus renk seçenekleri

focus renk seçenekleri

Focus döşeme seçenekleri

Şık renk seçenekleri ve göz alıcı iç giydirme seçenekleriyle Yeni Ford Focus’unuzu kişiselleştirebilirsiniz.

focus döşeme seçenekleri

focus döşeme seçenekleri

Ford focus Sürüş deneyimi Özellikleri

Yeni Focus’u ilk sürüşünüzde, araçla aranızdaki uyumu ve bağı hemen hissedersiniz.

Yeni Ford Focus aracın temel düğmelerine ve ekran panellerine mükemmel bir erişim sağlayacak şekilde sürücüyü saran şık gösterge paneli ve orta konsoluyla son derece modern, kokpit tarzı bir iç bölüme sahip. Sürücüyü merkeze alan bu kokpit tasarımı sürücüye tam bir kontrol duygusu sağlıyor.

Alçak oturma pozisyonu ve parmaklarınızın ucundaki en son teknolojilerle, aracın içinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz.

 

focus park

focus park

Park yeri çok mu dar? Bırakın Focus kendisi park etsin
Otomatik Park Sistemi sizin için uygun olan park yerini bulmakla kalmıyor, aracınızı park etmenize de yardımcı oluyor.
Araçta yer alan sensörler sayesinde dar park yerlerine (aracın 1,2 katı) paralel park ederken, Yeni Ford Focus sizin için gerekli direksiyon manevralarını yapıyor, siz sadece frene ve gaza basıp vites değiştiriyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

focus hız sabitleme

focus hız sabitleme

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
Bu yeni özellik, Hız Kontrol Sistemiyle birlikte çalışarak, belirlenen hız sınırını korumanızı sağlar. Direksiyon simidi üzerinde, parmaklarınızın kolayca ulaşabileceği şekilde yer alan anahtarlar sayesinde, aracın üst hız sınırını belirlemek son derece kolaydır. Sistem sayesinde, farkında olmadan hızlanma kaygısından kurtulur, gözlerinizi hız göstergesine değil, yola odaklayabilirsiniz.

Yeni Ford Focus’un dinamik performansından faydalanmak istediğinizde de, yalnızca gaz pedalına sertçe basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.

 

 

 

Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS)
Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS), düşük hızda seyrederken ya da park ederken daha hafif ve kontrol edilebilir kalırken, yüksek hızlarda daha fazla kontrol için daha sağlam bir direksiyon hâkimiyeti sağlar. Sürekli çalışıp, enerji ve yakıt tüketen klasik elektrikli direksiyonların aksine Ford EPAS, yalnızca gerektiği zaman devreye girip, yakıt tasarrufu sağlar.

Dinamik Tork Kontrolü
Dinamik Tork Kontrolü, araç virajı alırken motor torkunun ön tekerlekler arasında dağılımını sürekli olarak dengeliyor ve daha iyi yol tutuşu sağlayarak virajlarda önden dışarı kayma eğilimini azaltıyor.
Sistem, otomobilin Elektronik Denge Programı (ESP) modülünü kullanarak çalışıyor ve aracı saniyede 100 kez sıklıkta izliyor. Otomobil virajdan çıkışta hızlanırken, sistem, ön iç tekerleğin ne zaman patinaj yapmaya başladığını algılıyor ve o tekerleğe hissedilmeyecek miktarda fren uyguluyor. Bu da tekerleğin patinaj yapmasını önlüyor ve motor torkunu daha fazla yol tutuşuna sahip dıştaki tekerleğe aktarıyor. Böylece çekişi ve direksiyon kontrolünü koruyor.

Focus rahatlık ve konfor özellikleri

Konforu, rahatlığı ve kontrolü hissedin
Yeni Focus’u ilk sürüşünüzde, araçla aranızdaki uyumu ve bağı hemen hissedersiniz.

Yeni Ford Focus aracın temel düğmelerine ve ekran panellerine mükemmel bir erişim sağlayacak şekilde sürücüyü saran şık gösterge paneli ve orta konsoluyla son derece modern, kokpit tarzı bir iç bölüme sahip. Sürücüyü merkeze alan bu kokpit tasarımı sürücüye tam bir kontrol duygusu sağlıyor.

Alçak oturma pozisyonu ve parmaklarınızın ucundaki en son teknolojilerle, aracın içinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz.

Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi
Artık aracınızı çalıştırmak için anahtar kullanmanıza gerek kalmadı! Yeni Ford Focus’ta motoru çalıştırmak için yapmanız gereken, çalıştırma düğmesi ve debriyaja (ya da otomatik modellerde fren pedalına) aynı anda basmak. Motor otomatik olarak devreye girer.

Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
Yolcunuz aracın içinde daha sıcak bir ortam ararken, siz serinlik mi istiyorsunuz? Çözüm? Titanium donanımında sunulan otomatik klima özelliği sayesinde, siz ve yanınızdaki yolcunuz, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Keşke hava koşullarını da ayarlamak bu kadar kolay olsaydı!

Estetik İç Aydınlatma
Estetik iç aydınlatma, Titanium modelinde standart olarak sunulan bir özelliktir ve geceleri kabininde hafif bir kırmızı ışık kullanılmasını sağlar. Bu sıcak ışık, başüstü konsolu, bardak tutucular, kapı kollarının çevresini ve ayak bölgesini aydınlatır. Opsiyonel olarak sunulan Multi-color estetik LED iç aydınlatma sayesinde, yedi renk ve farklı aydınlatma yoğunlukları arasından yapacağınız seçimle, iç hacimde ruh halinize uygun ortamı yaratabilirsiniz.

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
Bluetooth®*ve Türkçe sesli kontrol sistemi sayesinde, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan iletişiminizi güvenle sürdürebilirsiniz. Bu özellik ile otomatik klimayı, radyoyu, CD çaları sadece sesli komutlar ile kontrol edebilirsiniz. Bluetooth® sayesinde, bu özelliğe sahip cep telefonunuzla, yine sesli komutlar ile arama yapabilir, konuşmalarınızı aracın ses sistemi üzerinden gerçekleştirebilir ve gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.

* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.’e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir

MP3 ve USB bağlantısı
Yeni Focus’ta bulunan USB girişiyle, Bluetooth® özelliğine sahip olmayan aygıtları da aracınıza bağlayabilirsiniz. Böylece bellek çubuğundaki ya da MP3 çalarınızdaki müzikleri aracın ses sisteminden dinleyebilirisniz.
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.’e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.

Yağmur Sensörü
Yeni Ford Focus’ta bulunan yağmur sensörü, ön cama düşen ilk yağmur damlasıyla silecekleri otomatik olarak çalıştırır. Yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayan sistem 6 farklı hızda çalışır. Son derece kullanışlı olan bu özellik, zorlu sürüş koşullarında dikkatinizi sadece yola vermenize yardımcı olur.

Isıtmalı Ön Cam
Aracınızın ön camında oluşan buzu temizleme zahmetine son! Düğmeye basın, Yeni Ford Focus, camdaki buzu ya da karı temizlesin. Sabah ayazında insanın içini ısıtan harika bir fikir!

Elektrikli Katlanır Yan Aynalar
Akıllıca tasarlanan özelliklerden bir olan elektrikli katlanan yan aynalar, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

Ford Kolay Yakıt Sistemi
Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak hemen hemen olanaksızdır, çünkü sistem, yakıt pompa uçları arasındaki farkı algılayarak, yanlış pompa ucunun depoya girmesini engelleyecektir. Kapaksız yakıt deposu sayesinde de, kirli yakıt kapaklarını ellemeye gerek kalmaz

Focus güç seçenekleri

Güçlü, yakıtı verimli kullanan ve çevreci motor seçenekleri yanında gelişmiş şanzıman seçenekleri ile donatılan Yeni Ford Focus, size her zaman en üstün sürüş keyfini sunuyor.
Duratorq TDCi dizel, son teknoloji 1.6 litre EcoBoost turbo benzinli ve her zaman övgüyle söz edilen Duratec benzinli Ford motorlarının yeni nesil modelleri arasından seçim yapabilirsiniz

EcoBoost Motor
Ford’un yeni nesil benzinli EcoBoost motorları düşük hacimden yüksek performans ve yakıt ekonomisi sağlıyor. Direkt enjeksiyonlu, çift kam mili zamanlamasnı ve turbo şarj sistemine sahip EcoBoost motorlar alt devirlerde yakaldıkları yüksek torku motorun tüm devir aralıklarına yayarak daha fazla çekiş gücü, performans ve sürüş keyfi sağlıyor. 1.6litre 180PS gücündeki versiyonu 240NM torq sağlarken daha az yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyonuna sahip.

2012 Yılın En iyi motoru ödülüne sahip 1.0litre EcoBoost ise bir A4 kağıdının üzerine sığacak kadar küçük. Ford’un en küçük hacimli benzinli motoru olan 1.0lt EcoBoost sahip olduğu yüksek performans ve yüksek çekiş gücü ile daha büyük hacimli motorların sürüş keyfi, performans ve çekiş gücüne sahip. 3silindirli 1.0lt EcoBoost dizel motorun yüksek tork ve yakıt ekonomisini benzinli motorun ataklığı ve konforu ile birleştiriyor

TDCi Motor
Yeni Ford Focus’ta sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor, daha fazla performans, yakıt tasarrufu ve hassasiyet elde edilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sayede, sürüş yeteneği önemli ölçüde geliştirilmiş, daha uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlanmıştır. 95 PS ve 115 PS olmak üzere iki farklı güç ile sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi motorlar, ani hızlanma gereken durumlarda artırılmış güç sağlıyor. TDCi motorlar ile daha fazla güç, daha fazla tork gücü ve daha fazla yakıt tasarrufunun yanı sıra daha düşük karbondioksit emisyonu elde ediliyor.
Duratec Ti-VCT Benzinli Motor
Yeni Ford Focus’ta Ford’un performans üstünlüğü iyi bilinen, 1.6 litre Duratec Ti-VCT benzinli motoru 125PS güç seçeneği ile sunuluyor. Son derece hassas ve ekonomik alüminyum 16 valf Ti-VCT motor daha fazla optimize edilerek, daha az yakıt tüketimi ve daha üstün performans sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Ford Powershift Otomatik Şanzıman
Ford Powershift Otomatik Şanzıman, manuel şanzımanın dinamikliğini ve sportifliğini otomatik şanzımanın konforu ile birleştiriyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzımanda yer alan çift kavrama sistemi sayesinde ikinci kavrama kolu bir sonraki vites dişlisini geçiş için önceden hazırlayarak pürüzsüz ve çabuk vites geçişi sağlar. Klasik otomatik şanzımanlara gore daha yumuşak ve kesintisiz vites geçişleri sayesinde maksimum sürüş ve daha fazla yakıt tasarrufunun keyfini yaşayacaksınız.
Yeni, 6 İleri Vitesli Ford Durashift Manuel Şanzıman
1.6 litre EcoBoost benzinli ve 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlarla sunulan Yeni Ford Focus’ta, altı ileri vitesli yepyeni bir manuel şanzıman sistemi bulunuyor. Yeni Durashift şanzıman, sağladığı güç düzeyine göre olağanüstü hafif ve güçlü tasarımıyla, mevcut beş ileri vitesli şanzımanın yerini alıyor. Yeni şanzıman daha fazla güç ve tork sağlarken yeni yağ akış sistemi sayesinde de yakıt tükemini düşürüyor.

Focus yol tutuş özellikleri

Focus’un takdir edilen sürüş deneyimi daha da geliştirildi. Kapsamlı geliştirme ve yoğun mühendislik çalışmalarının sonucunda, dönüşlerde ya da fren yapıldığında, daha fazla yol hâkimiyeti, daha fazla kontrol ve son derece hassas bir yol tutuş gücü elde edildi. İşte birkaç neden:

Tam Bağımsız Arka Süspansiyon
Yeni Ford Focus’un herkesçe kabul edilen üstün yol tutuş yeteneğinin arkasında yatan özellik, kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyonudur. Yeniden ayarlanan çok bağlantılı süspansiyon yapısı sayesinde, aracın yolu daha iyi kavraması ve daha sessiz bir sürüş keyfi sağlanır. Dengeli ve üstün yol tutuşu ile her sürücüde alışkanlık yaratacak bir özellik.

Dinamik Tork Kontrolü
Dinamik Tork Kontrolü, araç virajı alırken motor torkunun ön tekerlekler arasında dağılımını sürekli olarak dengeliyor ve daha iyi yol tutuşu sağlayarak, virajlarda önden dışarı kayma eğilimini azaltıyor.
Sistem, otomobilin Elektronik Denge Programı (ESP) modülünü kullanarak çalışıyor ve aracı saniyede 100 kez sıklıkta izliyor. Otomobil virajdan çıkışta hızlanırken, sistem, ön iç tekerleğin ne zaman patinaj yapmaya başladığını algılıyor ve o tekerleğe hissedilmeyecek miktarda fren uyguluyor. Bu da tekerleğin patinaj yapmasını önlüyor ve motor torkunu daha fazla yol tutuşuna sahip dıştaki tekerleğe aktarıyor. Böylece çekişi ve direksiyon kontrolünü koruyor.

Ford focus euro NCAP çarpışma testleri için tıklayınız
Focus tanıtım videosu

Focus Teknik özellikleri

Focus 2013 teknik özellikleri ve yakıt tüketimini bir arada topladık sizin için


Ford focus 2013 resimleri ve resim galerisi

Son aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>